علم و تکنولوژی

مقابله ارتش سوئیس با کرونا تنها با یک اپلیکیشن

سربازان وظیفه ارتش سوئیس مسئولیت مقابله با کرونا و جلوگیری از شیوع مجدد آن را با استفاده از یک اپلیکیشن تلفن هوشمند برعهده می گیرند.

10 تیر 1399

بیستمین نمایشگاه بین المللی واقعه کربلا در رشته های نقاشی و گرافیک فراخوان داد

فرخوان بیستمین نمایشگاه بین المللی واقعه کربلا در رشته های نقاشی و گرافیک و با مضمون حضرت علی اصغر علیه السلام (مظلومیت بچه ها) منتشر شد.

8 تیر 1399

کاربرد میکروسکوپ نیروی اتمی برای اثر اجزای نانومقیاس در عملکرد لاستیک ها آنالیز شد

در گزارش یکی از تولیدکنندگان میکروسکوپ نیروی اتمی جزئیات فنی درباره کاربرد این نوع میکروسکوپ در اثر اجزا نانومقیاس در عملکرد لاستیک خودرو ارائه شده است.

6 تیر 1399

تولید نانو الیاف ایرانیبرای جلوگیری از ورود آلاینده ها

یکی از شرکت های دانش بنیان فناوری تولید نانو الیاف را در کشور بومی کرده است. برای تولید این الیاف به فناوری پیشرفته ای نیاز است.

3 تیر 1399

خبرنگاران غمگینی دانش آموزان روستایی جنوب سیستان و بلوچستان از شاد

چابهار- خبرنگاران- نبود اینترنت در روستاهای مختلف جنوب سیستان و بلوچستان سبب شده تا بسیاری از دانش آموزان این مناطق به اپلیکیشن شاد برای ادامه تحصیل بصورت مجازی دسترسی نداشته باشند و تعطیلی مدارس و شیوع کرونا آنان را غمگین نموده است.

31 خرداد 1399

بق بقوی پشت پنجره در فرهنگسرای مهر

به گزارش خبرگزار مهر، مدیر فرهنگی هنری منطقه 19 با اعلام این خبر گفت: اگر بتوانیم در همه امور مهربانی را ترویج دهیم، کاری بسیار پسندیده است. مهربانی از صفات شاخص خداوند متعال است و پیامبران و همه انسان ها هم به این صفت الهی واکنش مثبت نشان می دهند. ماهیت...

31 خرداد 1399