جمع آوری معتادان متجاهر از سه شنبه ، قرنطینه 14 روزه بیش از 100 معتاد در مرحله اول

به گزارش وبلاگ نیازمندی، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران گفت: با هماهنگی های اجرا شده قرار است فردا (سه شنبه) بیش از یکصد نفر از معتادان متجاهر جمع آوری شده و برای قرنطینه 14 روزه به مرکزی در فشافویه منتقل شوند.

جمع آوری معتادان متجاهر از سه شنبه ، قرنطینه 14 روزه بیش از 100 معتاد در مرحله اول

به گزارش وبلاگ نیازمندی، سرهنگ عبدالوهاب حسنوند در مصاحبه با فارس در مورد آخرین جزئیات طرح جمع آوری معتادان متجاهر گفت: این طرح که قرار بود امروز اجرا گردد، به دلیل بعضی موارد از جمله کمبود ظرفیت مراکز نگهداری به فردا موکول شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت به جلسه ای که امروز در استانداری تهران با حضور استاندار و نمایندگان دستگاه های مختلف برگزار گردید اشاره و توضیح داد: با حضور نمایندگان دستگاه های مختلف اعم از پلیس، شهرداری، بهزیستی، شورای هماهنگی، سازمان بهداشت و مرکز نگهداری فشافویه و ... قرار شد پلیس از فردا برای جمع آوری معتادان متجاهر دارای شرایط ماده 16 اقدام کند.

سرهنگ حسنوند توضیح داد: معتادان متجاهر بر اساس شرایط و پروتکل های بهداشتی بعد از جمع آوری در قرنطینه 14 روزه نگهداری شده و نسبت به اخذ تست نمونه کرونا از آنها اقدام می گردد. چنانچه تست کرونای آنها مثبت باشد بلافاصله به یک مرکز درمانی که شرایط بیماران کرونایی را دارد منتقل می شوند، اما بقیه افراد 14 روز در قرنطینه خواهند ماند.

وی اضافه کرد: بعد از 14 روز معتادان متجاهر جمع آوری شده به مراکز ماده 16 برای بازپروری، درمان، نگهداری و توانمندسازی منتقل خواهند شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت در این خصوص که چه تعداد معتاد فردا جمع آوری می شوند، گفت: با توجه به ظرفیت موجود، جمع آوری بیش از یکصد نفر معتاد متجاهر برای روز اول این طرح یعنی فردا در دستور کار است.

وی گفت: با هماهنگی های اجرا شده معتادانی که دارای زخم باز یا عفونی هستند، بلافاصله به مراکز درمانی سازمان بهداشت منتقل می شوند.

منبع: جام جم آنلاین

به "جمع آوری معتادان متجاهر از سه شنبه ، قرنطینه 14 روزه بیش از 100 معتاد در مرحله اول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمع آوری معتادان متجاهر از سه شنبه ، قرنطینه 14 روزه بیش از 100 معتاد در مرحله اول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید